KONTAKT

UNGDOMSKULTURHUSET-UKH

MEDARBEJDERE I UKH

Malene Farup:

Malfa@aarhus.dk


Fysisk facilitator


Ansvarsområder:


- indretning af UKH

- design- og   byggeprojekter med   

  husets unge

- kreative events

- atelier

- udstilligslokale 



Henrik A. Hass:

Hahen@aarhus.dk


Musik facilitator


Ansvarsområder:


- musikstudiet

- udlejning/event

- kontrakter

- øvelokaler





Ruth Morell:

rmor@aarhus.dk


Vejleder


Ansvarsområder:


- ungevejledning

- hjælp til

  projektudvikling

- projektleder på IYAC

  kulturfestival 2018

Jens Riis:


Pedel


Ansvarsområder:


- bygning

- design af husets interiør

Lone Jensen:

Lonej@aarhus.dk


Projektleder


Ansvarsområder:


- daglig leder

- økonomi 


Sidder primært i Kulturforvaltningen




Asbjørn Holst Kragh :

holstkragh@gmail.com


Studentermedhjælper


Ansvarsområde:


- Sociale medier 

DFUNK

DFUNK er Dansk Flygtningehjælps Ungenetværk, en landsdækkende organisation af unge, der arbejder for at skabe bedre forhold for flygtninge i Danmark og internationalt.


Vi har særligt fokus på socialt arbejde med unge flygtninge i Danmark og på oplysningsarbejde og politisk arbejde vedrørende nationale og internationale flygtningeproblematikker. Men vi arbejder også med indsamling, kulturprojekter og meget andet.

Mira Campau

Projektmedarbejder



Kontakt:

Mira.campau@dfunk.dk

Sofie Hedegaard Christensen

Projektmedarbejder



Kontakt:

sofie.christensen@dfunk.dk


Annie Stenderup

Projektmedarbejder



Kontakt:

annie.stenderup@dfunk.dk



TLF: 41 87 45 44

Mandag - Torsdag : 10-22

Fredag -         : 12-17

Knudrisgade 5, 8000 Aarhus C