KONTAKT

MEDARBEJDERE I UKH

Malene Farup:

Malfa@aarhus.dk

 

Fysisk facilitator

 

Ansvarsområder:

 

- indretning af UKH

- design- og byggeprojekter med

husets unge

- kreative events

- atelier

- udstilligslokale

 

 

Jens Riis:

 

Pedel

 

Ansvarsområder:

 

- bygning

- design af husets interiør

Henrik A. Hass:

Hahen@aarhus.dk

 

Musik facilitator

 

Ansvarsområder:

 

- musikstudiet

- udlejning/event

- kontrakter

- øvelokaler

 

 

 

 

Julie Krogh:

tjuk@aarhus.dk

 

PR & Kommunikation

 

Ansvarsområder:

 

- intern og ekstern

kommunikation

- presse

 

 

Christina Veng:

Veng.christina@gmail.com

Opsøgende medarbejder

 

Ansvarsområder:

 

-brobygning mellem UKH og boligsociale områder i Aarhus

 

 

 

 

 

Carla Bello :

carbe@aarhus.dk

 

Kommunikationsmed-

arbejder

 

Ansvarsområder:

 

- intern og ekstern

kommunikation

- presse

Ruth Morell:

rmor@aarhus.dk

 

Vejleder

 

Ansvarsområder:

 

- ungevejledning

- hjælp til

projektudvikling

- projektleder på IYAC

kulturfestival 2018

Lone Jensen:

Lonej@aarhus.dk

 

Projektleder

 

Ansvarsområder:

 

- daglig leder

- økonomi

 

Sidder primært i Kulturforvaltningen

 

 

 

DFUNK

DFUNK er Dansk Flygtningehjælps Ungenetværk, en landsdækkende organisation af unge, der arbejder for at skabe bedre forhold for flygtninge i Danmark og internationalt.

 

Vi har særligt fokus på socialt arbejde med unge flygtninge i Danmark og på oplysningsarbejde og politisk arbejde vedrørende nationale og internationale flygtningeproblematikker. Men vi arbejder også med indsamling, kulturprojekter og meget andet.

Mira Campau

Projektmedarbejder

 

 

Kontakt:

Mira.campau@dfunk.dk

Sara Karim

Projektmedarbejder: Ung i Danmark

 

Kontakt:

sara.karim@dfunk.dk

Sally Morell

Projektmedarbejder

DFUNK PULS og Ung til ung

Kontakt: sally.morell@dfunk.dk

 

Knudrisgade 5, 8000 Aarhus C

 

TLF: 41 87 45 44

Mandag - Torsdag : 10-22

Fredag - : 12-18